Tomáš Bíbrlík :: blog

vše okolo podnikání na internetu, AdSense a affiliate programů

Affiliate - pozor na změny url

Když se člověk věnuje affiliate a provizním systémům, snaží se získávat co nejvíce zákazníků, pro své partnery, pro které affiliate dělá. Je mnoho druhů způsobů, jak se tyto zakázky realizují. Nejčastějším je odkazování přímo na stránky prodejce přes speciální url. To může mít zcela speciální tvar, který se generuje přímo od prodejce či jen stačí za url přidat tzv. ID partnera..

Co se mi ovšem stává čím dál častěji, že prodejci změní tvar url a samozřejmě Vám nedají vůbec vědět. Ono z jedné strany se nic neděje, ale z drhé samozřejmě vše poznáte na množství provizí. Tedy, pozná to jen ten, kdo vše sleduje a věnuje se tomu. Stalo se mi toto už vícekrát a pomalu mi příjde, že některé provizní systémy toto dělají schválně. Ono by totiž nebylo nic jednoduššího, než affiliate partnerům rozeslat email, kde by byly informace o změnách url. Ale to by se někomu muselo chtít..

Zatím to takový problém není, ale se vzrůstající komunitou „provizáků“ si myslím, že budou muset firmy i v tomto ohledu vylepšit služby pro nás, kteří jim ty objednávky scháníme, protože v podstatě nám je jedno, na koho odkazujeme – samozřejmě asi na toho nejvýhodnějšího pro nás.

Nechci a nebudu jmenovat provizní systémy, které toto dělají, ale ještě se to stane párkrát a asi si otevřu pusu, protože shánět někomu zákazníky a zbytečně si je zároveň odhánět je dle mého velká chyba.

1 Comment so far

  1. Marek Brádler Srpen 9th, 2007 1.07

    v opeře máš rozhozený design…

Leave a reply

Bad Behavior has blocked 4 access attempts in the last 7 days.